Warren Buffett'tan iPhone itirafı (Apple'ın en büyük 5'inci hissedarı)

Dünyanın en zengin 3'üncü insanı olan Warren Buffett'tan çok konuşulacak bir iPhone açıklaması geldi.

Warren Buffett'tan iPhone itirafı (Apple'ın en büyük 5'inci hissedarı)

Dünyanın en değerli şirketi Apple'ın kurucusu olsanız bile herkesi ikna etmekte başarısız olabilirsiniz. Zira bu durum 2011'de hayatını kaybeden Steve Jobs'un başına gelmiş.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın en büyük 5'inci hissedarı olan Buffett, Apple'ın kurucusu Steve Jobs ve iPhone ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Dünyanın en zengin 3'üncü insanı olan 87 yaşındaki Buffett, Steve Jobs hayattayken kendisine iPhone satmak için her yolu denediğini ancak kendisinin hiçbir zaman iPhone satın almadığını belirtti. CNBC kanalında katıldığı bir programda soruları yanıtlayan Buffett, Cook’un kendisine her sene Noel kartı gönderdiğini ve her sene iPhone satmayı umduğunu açıkladı.

Buffett gelişen teknolojiye rağmen tercihini hala kapaklı telefonlardan yana kullandığının da altını çizdi.

Gelen soruya esprili bir yanıt veren Buffett, "Benim iPhone aldığım gün pazar doyma noktasına ulaşmış demektir" ifadelerini kullandı. Bunun kişisel bir tercih olduğunu belirten Buffett, Apple'da büyük bir potansiyel görmeye devam ettiğini ve bu yüzden şirketi Berkshire Hathaway grubu ile Apple’ın irili ufaklı tüm hisselerini toplamaya devam ettiğini de belirtti.