Google'ın en şanslı çalışanları: Zooglers

Google'da çalışmak kuşkusuz pek çok kişinin hayali ancak Zoogler olarak adlandırılan Google çalışanları pek çok kişinin hayalini süsleyen olanaklara sahip.

Google'ın en şanslı çalışanları: Zooglers

Teknoloji devi Google, milyonlarca gencin çalışmak için can attığı şirketlerin başında geliyor. Zira 2017 yılı bittiğinde Google en çok çalışılmak istenen şirketler arasında 6 yıl üst üste birinci oldu.

Her yıl binlerce kişinin başvurduğu ancak sadece ufak bir azınlığın çalışma şansı bulduğu şirket, çalışanlarına sunduğu ilginç imkanlar ile sıklıkla basında kendisine yer buluyor.

Zoogler olarak adlandırılan Google çalışanları pek çok kişinin hayalini süsleyen olanaklara sahip. Hatta Zoogler'ların diğer Google çalışanlarını bile kıskandırdığını söylemek hayli mümkün.

Avrupa'daki en büyük Google ofisi olan ve İsviçre’nin Zürih kentinde bulunan bu ofiste çalışanlara pek çok olanak sağlanmış durumda.

Bu ofiste çalışan Google çalışanlarına verilen özel bir ad bile var: Zooglers

Örneğin İsviçre dağlarındaki demiryollarından esinlenilerek yapılan gondollar, genellikle toplantılar için kullanılıyor.

Kampüsteki toplantı salonları farklı temalara göre düzenlenmiş. Orman salonunda yaklaşık 100 farklı bitki var.

Google’ın kurucusu Larry Page, insanların ev ortamında daha rahat çalışabileceklerinden yola çıkarak, üretken olmaları için böyle ofisler planladıklarını daha önce yaptığı röportajlarda defalarca dile getirmişti.